ZADZWOŃ! +48
NAPISZ DO NAS! biuro@skup-weksli.pl
SPRZEDAM SERWIS ZA 20 000 PLN
  • Home
  • /
  • Dlaczego warto sprzedać weksel firmie zajmującej się skupem weksli i skupem wierzytelności?

Dlaczego warto sprzedać weksel firmie zajmującej się skupem weksli i skupem wierzytelności?

Najważniejszą korzyścią jaką niesie za sobą sprzedaż weksla firmie zajmującej się skupem weksli jest to to, że pieniądze ze sprzedaży wierzyciel wekslowy otrzyma niezwłocznie. Firmy zajmujące się skupem weksli działają bardzo szybko, są w stanie wycenić weksel na podstawie przedstawionych przez wierzyciela wekslowego danych i zaproponować kwotę za jaką będą skłonne kupić weksel.

Kwota zapłaty za weksel może być różna, bowiem może być uzależniona od kondycji finansowej wystawcy weksla. Jeżeli dłużnik wekslowy nie posiada żadnego majątku, nie pracuje, posiada zadłużenia komornicze to wówczas za weksel, który podpisał taki dłużnik skupy weksli zaoferują niższą cenę niż za weksel, którego wystawca pracuje i uzyskuje systematycznie dochody lub posiada majątek.

Firmy zajmujące się skupem weksli nie pobierają żadnych opłat ani prowizji za wycenę weksla wystawionego przez dłużnika wekslowego. Dlatego warto skontaktować się z firmą zajmującą się skupem weksli i zadać nurtujące pytania, na które można w łatwy sposób drogą telefoniczną lub przez e-mail uzyskać odpowiedź.

Jakie informacje będą potrzebne by wycenić weksel?

a/ kwota zadłużenia,

b/termin wymagalności roszczenia,

c/podstawa istnienia zobowiązania wekslowego (umowa, faktura, itp.),

d/ informacje o dłużniku,

e/prawidłowość sformułowania weksla (weryfikacja jego ważności).

Leave Your Comment Here

11 − eight =